Zaproszenie dla eksperta w projekcie CAMS

FUNDACJA POSZANOWANIA ENERGII W GDAŃSKU
ul. Gabriela Narutowicza 11/12

80-233 Gdańsk

 

ZAPRASZA

do złożenia ofert na wykonanie pracy o charakterze doradczym

w zakresie analizy prawa i jego stosowania w Polsce w odniesieniu do wspierania efektywności energetycznej budynków i ich adaptacji do zmian klimatycznych
jako części zadań GoA4.1 i GoA4.3 Projektu #C008 CAMS Platform
współfinansowanego z Programu Interreg Baltic Sea Region 2014-2020

  1. Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie – na podstawie umowy o dzieło – opracowania dot. analizy stanu prawnego i praktyki w Polsce w zakresie kryteriów wyboru rozwiązań projektowych budynków, wymaganych i stosowanych dla łagodzenia zmian klimatu (przez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych) i dla wspierania adaptacji budynków do przeciwdziałania zagrożeniom jako skutkom tych zmian. Opracowanie to będzie miało charakter doradczy, wspomagający w zakresie specjalistycznej wiedzy, zrealizowanie przez Fundację Poszanowania Energii w Gdańsku jako partnera P06 Projektu CAMS Platform, zadań GoA4.1 i 4.3 modułu WP4 tego projektu CAMS, zatem jego wykonanie przebiegać powinno w ścisłym współdziałaniu z Zamawiającym.

Uzasadnienie:
Projekt CAMS Platform realizowany w ramach Programu INTERREG dla Regionu Morza Bałtyckiego, dotyczy synergii między celami polityki klimatycznej w projektach poprawy efektywności energetycznej, poprzez silniejsze powiązanie działań redukujących emisje gazów cieplarnianych z wytworzenia energii potrzebnej w budynkach, z działaniami w zakresie ograniczania negatywnych skutków tych zmian. Wobec trudnego do uniknięcia – mimo działań pierwszego typu – wzrostu siły i częstotliwości zjawisk klimatycznych o charakterze zagrożeń ze strony sił przyrody, konieczne jest przystosowanie budynków i ich otoczenia aby skala najgorszych skutków dla ich stanu technicznego, a w konsekwencji, dla ekonomicznych oraz zdrowotnych warunków życia i funkcjonowania ich użytkowników, była jak najmniejsza. Takie działania adaptacyjne wdrażane są w dotąd w stosunkowo małym stopniu. Dlatego Projekt dąży do propagowania ich w zakresie prac budowlanych, zwłaszcza dotyczących głębokiej (poważnej) renowacji budynków. Analiza sytuacji (m. in. barier, potrzeb i możliwości działań) w tym zakresie jest przedmiotem zadania GoA4.3, podczas gdy analiza przedsięwzięć projektowych i budowlanych, w ramach zadania GoA4.1 powinna pomóc określić modelowe „klimatycznie odporne” budynki (i ich zespoły) jako wzorce do stosowania w praktyce.

Wobec braku kompetencji Fundacji Poszanowania Energii w Gdańsku dotyczącej problematyki ww. zadań w zakresie stosowania polskiego prawa do przygotowania i oceny projektów architektoniczno- budowlanych oraz znajomości praktyki realizacyjnej, konieczne jest pozyskanie zewnętrznej ekspertyzy w tym zakresie.

Szczegółowy zakres opracowania:

  1. Analiza wymogów i zaleceń dotyczących projektu budowlanego służące efektywności energetycznej (mitygacji zmian klimatu) oraz adaptacji do wynikających z nich zagrożeń
  • określonych przez polskie prawo do stosowania w przygotowaniu i ocenie dokumentacji zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i innych aktów,
  • stosowanych jako kryteria oceny projektów dotyczących renowacji lub modernizacji budynków, ubiegających się o dofinansowanie ze środków publicznych,
  • zawartych w wytycznych i poradnikach branżowych.

 

  1. Analiza rozwiązań służących mitygacji i adaptacji klimatycznej w projektach budowlanych oraz możliwości wyznaczania projektowanej charakterystyki energetycznej i świadectw charakterystyki energetycznej budynków

 

  1. Kryteria mitygacji i adaptacji w systemie decyzji administracyjnych i ocen projektów oraz charakterystyka obiektów budowlanych stanowiących reprezentatywne polskie przykłady ich zastosowania (pomoc Zamawiającemu w kwestionariuszach dotyczących ww. zagadnień oraz ocenie i prezentacji danych wybranego obiektu).

 

  1. Czas realizacji umowy o dzieło: do 24.07.2020r.

 

  1. Wysokość i sposób rozliczenia wynagrodzenia za wykonaną pracę
  2. Wysokość wynagrodzenia zostanie ustalona w umowie z wybranym wykonawcą na podstawie złożonej oferty.
  3. Rozliczenie kosztu opracowania i wypłata wynagrodzenia za realizację umowy nastąpi na podstawie protokołu z odbioru wykonanego dzieła.
  4. Wypłata wynagrodzenia nastąpi w oparciu o rachunek Wykonawcy, złożony po akceptacji odbioru dzieła.

 

  1. Wymagania jakie spełnić powinni Oferenci

Oferty mogą składać osoby, które posiadają:

  1. wykształcenie wyższe i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie architektury i/lub budownictwa;
  2. posiadane kwalifikacje z zakresu ocen energetycznych dla projektowania realizacji / remontów budynków, potwierdzone przez stosowny dokument;
  3. doświadczenie praktyczne w zakresie opracowań dotyczących charakterystyki energetycznej budynków i/lub wykonywania innych prac z zakresu ocen i audytów energetycznych obiektów budowlanych, w szczególności dla potrzeb wsparcia ich realizacji z funduszy pomocowych.

 

Potwierdzeniem spełnienia powyższych warunków udziału w postępowaniu jest oświadczenie zawarte w formularzu Oferty (wzór dokumentu załączony).

 

  1. Sposób oceny ofert

Podstawowym kryterium oceny i wyboru oferty będzie wysokość proponowanej w ofercie ceny za wykonanie opracowania. W przypadku identycznych kwot, wybór oferty może być dokonany na podstawie porównania stopnia spełnienia warunków określonych w p. 4.

 

  1. Miejsce i termin składania ofert oraz sposób ich przygotowania

Oferty należy składać w siedzibie Fundacji w Budynku Laboratorium  Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (pok. 15) w terminie do 12.05.2020 r. (wtorek) do godz. 15:00 zgodnie ze wzorem oferty załączonym do niniejszego zaproszenia.

 

Załącznik 1 – Formularz oferty

 

 

….05.2020 r.

             data  

Dane Wykonawcy:

 

………………………………

             (imię i nazwisko)

………………………….…..

   (adres – ulica, nr budynku i lokalu)

………………………….…..

   (adres – kod i miejscowość)

……………………….……..

                (telefon)

 

Fundacja Poszanowania Energii w Gdańsku

  1. Gabriela Narutowicza 11/12

80-233 Gdańsk

 

OFERTA

na wykonanie dzieła polegającego na opracowaniu analizy prawa i jego stosowania w Polsce w odniesieniu do wspierania efektywności energetycznej budynków i ich adaptacji do zmian klimatycznych jako części zadań Projektu CAMS Platform współfinansowanego z Programu Interreg Baltic Sea Region 2014-2020 (zgodnie ze szczegółowym zakresem określonym w Zaproszeniu)

 

Po zapoznaniu się z treścią Zaproszenia z dn. 5.05.2020 r. składam niniejszą ofertę, i oświadczam, że:

  1. Proponowany koszt wykonania umownego dzieła z ww. zakresu określam na ..…….……………. zł
    (słownie: …………………………………………………………………………………………………………….…).
  2. Zobowiązuję się do realizacji prac umownych w terminie do dnia 24.07.2020 r.
  3. Posiadam wykształcenie wyższe w zakresie …………………………………………………….…………………………. oraz doświadczenie zawodowe w okresie ……… lat pracy;
  4. Posiadam kwalifikacje z zakresu ocen energetycznych dla projektowania realizacji/ remontów budynków, potwierdzone przez : ……………………………………………………………………………………………………………………… ;
  5. Posiadam doświadczenie praktyczne w zakresie wykonywania opracowań dotyczących charakterystyki energetycznej budynków i/lub innych prac z zakresu ocen i audytów energetycznych obiektów budowlanych, w szczególności dla potrzeb wsparcia ich realizacji z funduszy pomocowych Unii Europejskiej:

W latach ………………… opracowałam/em (samodzielnie lub jako kluczowy wykonawca) ……………………. projektowanych charakterystyk / świadectw charakterystyk energetycznych budynków.

 

 

……………………………………………………..

(podpis składającego ofertę)*)

Pełny tekst Zaproszenia, w tym szczegółowy zakres opracowania, warunki przystąpienia oraz wzór oferty zawiera dokument Zaproszenia (w formacie pdf).

Instytucje i Programy wspierające FPE